10 טעויות נפוצות של לוקחי משכנתאות וכיצד ניתן להימנע מהן.

 לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי ומורכב, שכרוך בהתמודדות עם מגוון רחב של פרמטרים, נתונים וגורמים שונים. 

לא פלא שבדרך רבים נופלים למלכודות ועושים טעויות, שחלקן עלולות להיות בעלות השלכות ארוכות טווח.

 בתור יועץ משכנתאות עם ניסיון של מעל 15 שנה, ראיתי את רוב הטעויות האפשריות שניתן לעשות כשניגשים לתהליך הזה. אבל הניסיון לימד אותי שברוב המקרים מדובר בטעויות שחוזרות על עצמן ושקל מאוד להימנע מהן, ברגע שמכירים ויודעים אותן מראש.


בואו נראה מהן 10 הטעויות הנפוצות:

 1. לקיחת משכנתא גבוהה מדי ביחס ליכולת ההחזר - רק מפני שהבנק מציע לכם סכום מסוים, לא אומר שכדאי לנצל אותו עד הסוף. חישבו היטב כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם מבלי להיכנס ללחץ. 

2. לעשות ביטוח בבנק-פשוט מאד,זה יור יקר ובחלק מהמקרים גם מכסה פחות. 

3. התמקדות יתר בריבית ההתחלתית על חשבון בדיקת מנגנון השינוי העתידי - חשוב לא רק מה הריבית כעת, אלא גם כיצד היא עשויה להשתנות בהמשך הדרך לפי תנאי ההסכם. בדקו היטב את הנוסחה והקריטריונים לעדכון הריבית.

 4. התמקדות רק בתשלום החודשי ולא בעלות הכוללת - לעיתים דווקא משכנתא עם תשלום חודשי גבוה יותר תחסוך לכם המון כסף בסופו של דבר, בזכות הקטנת עלויות הריבית.

 5. לקיחת משכנתא לתקופה ארוכה מדי - ככל שהמשכנתא ארוכה יותר, ככה סך הריביות ששילמתם יהיה גבוה יותר. שקלו האם אתם באמת זקוקים ל-30 שנה.

 6. חתימה על מסמכים ללא הבנה מלאה - קחו את הזמן לקרוא ולוודא שהתנאים שסיכמתם הם התנאים שמופיעים בהסכם ההלוואה שלכם. 

7. שכירת שירותי עו"ד לא מנוסים - וודאו שעורך הדין שלכם הוא באמת בעל התמחות בתחום הנדל"ן, כדי שיידע לזהות סעיפים בעייתיים בהסכם.

 8. אי עריכת השוואה בין הצעות של מספר בנקים - תמיד כדאי "לתחקר" כמה שיותר הצעות ולנהל מו"מ. לעיתים ההבדלים יכולים להיות של עשרות אלפי שקלים.

 9. בחירת בנק למשכנתא על בסיס קרבה גיאוגרפית או אישית - אל תתפשרו על תנאי המשכנתא רק כי הסניף קרוב לבית או בגלל שאתם מכירים את הבנקאי. לעתים כדאי לכם לנסוע קצת יותר רחוק כדי להשיג עסקה משתלמת יותר משמעותית. 

10. לקיחת משכנתא ללא ייעוץ מקצועי - אל תנסו לעשות את זה לבד. פנו לעזרת יועץ מומחה שילווה אתכם, יסביר את ההשלכות של כל צעד ויעזור לכם למצות את מלוא הפוטנציאל. 

לסיכום : הדרך הטובה ביותר להימנע מכל הטעויות הללו היא פשוט להיעזר באנשי מקצוע מנוסים, שיודעים את העבודה ומכירים את "מוקשים" הפוטנציאליים. ב"מרכז לחיסכון במשכנתאות", הצוות שלי ואני מציעים ללקוחות ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך, החל מגיבוש הצרכים והעדפות, דרך השוואת הצעות ומשא ומתן, וכלה בחתימה על המסמכים וקבלת המפתחות. השירות שלנו כולל, בין היתר, בחינה מעמיקה של מסלולי המשכנתא והתאמה אופטימלית לפרופיל הייחודי של כל לקוח, תוך בחינת עשרות פרמטרים (חלקם סמויים מן העין). אנחנו נעזור לכם לקבל החלטות מושכלות, נסביר את ההשלכות של כל צעד ונדאג שתקבלו את התנאים הטובים ביותר האפשריים עבור המקרה שלכם. יש לנו את הידע, הקשרים והניסיון כדי לחתור תחת "מוקשים" נסתרים ולהשיג עבורכם חיסכון של אלפי ועשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא. 

אז למה אתם מחכים? הירשמו עוד היום לפגישת ייעוץ ראשונית חינם, ובואו לגלות איך גם אתם יכולים להימנע מהטעויות הנפוצות ולקחת את המשכנתא הכי נכונה ומשתלמת עבורכם. אל תתנו לחוסר ניסיון או ידע לגרום לכם להחלטה שגויה שתלווה אתכם שנים רבות. השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע שאתם צריכים כדי לצאת לדרך בצורה הטובה והמדויקת ביותר. אני ונבטיח לכם שבסוף התהליך, לא רק שלא תיפלו לאף אחת מהמלכודות, אלא תצאו עם המשכנתא האופטימלית בשבילכם. מחכה לשיחתכם, 

עידן דהן 0508715197